Dobry profil to podstawa

Dobry profil to podstawa

Każdy portal randkowy opiera mechanikę swojego działania o konta użytkowników. Pełnią one funkcję swoistego “alter ego” każdego użytkownika i chociaż teoretycznie powinny być one odzwierciedleniem osób, które je zakładają, jest tu pewien szkopuł.

Takie profile w pewnym sensie pełnią bowiem rolę banerów reklamowych. Są ograniczone w swoim zakresie, bo przecież nie da się na nich umieścić wszystkiego.

Konieczne jest też zamknięcie siebie w kilku słowach, a nie każdy ma duszę poety i potrafi się idealnie wyrazić słowami. Co konkretnie należy zrobić, by stworzony profil w serwisie randkowym sprawił, że randka online będzie możliwa?

Zdjęcie na dobry początek

Najważniejsze zdecydowanie jest zdjęcie. W tej kwestii dominują dwa podejścia. Pierwsze z nich jest stosowane najczęściej przez panie i polega na tym, że na portal randkowy trafia zdjęcie podretuszowane, wykonane z najlepszego kąta, z dobrym makijażem, a czasami przy niepełnym oświetleniu. Coś jak zdjęcia w reklamach.

Drugie podejście stosują głównie panowie. Robią sobie oni na szybko selfie lub korzystają z jakiegoś zdjęcia do dowodu czy do prawa jazdy.

Oba podejścia mają nie do końca oczywiste plusy i minusy. Panie przyciągają od razu wielu mężczyzn, ale potem pierwsze spotkanie bywa momentem wielu rozczarowań. Panowie z kolei odstraszają wykonanymi niechlujnie zdjęciami, które ich postarzają lub sprawiają, że wyglądają głupio.

Najlepszym podejściem jest wykonanie zdjęcia naturalnego, bliskiego rzeczywistości, ale takiego, do którego się realnie przykładamy.

Opis ma znaczenie

Portal randkowy zazwyczaj wymaga od nas opisu. Nie zawsze jest to konieczne, ale warto wybrać taki portal randkowy, gdzie opisy się pojawiają i są elementem wymaganym przez administrację serwisu. Opis jest bowiem bardzo istotny.

To na jego podstawie powinno się decydować, czy kontakt z daną osobą jest pożądany. W opisie powinno się zawrzeć kilka informacji o sobie, w tym te kluczowe, jak na przykład dzieci czy nałogi, ale też coś po prostu ciekawego o sobie. Im mniej sztampy, tym lepiej.

Nad opisem będzie widniał nasz nick. To poprzez niego inne osoby identyfikują nas na portalu randkowym. Trzeba się do niego bardzo przyłożyć, ale jeśli zabraknie dobrych pomysłów, nie należy szukać ich na siłę.

Krzysztof_wawa to znacznie lepsza opcja od Krzyś_Wielka_Maczuga, a niestety źle rozumiana pomysłowość niektórych użytkowników bywa w tym względzie wyjątkowo nietrafna.

admin

Dodaj komentarz