Dobry start to podstawa

Dobry start to podstawa

Teksty na podryw to wspaniała rzecz. Niekoniecznie do wykorzystania w realnym podrywaniu, ale na przykład jako coś, czym można się podzielić w zastępstwie dowcipu. Prawda o tekstach na podryw jest bowiem taka, że żaden z nich nie działa. Albo działają niezmiernie rzadko.

Jak zatem wyjaśnić sytuacje, w których mężczyzna podchodzi do kobiety, pyta o obrażenia doznane w wyniku upadku z nieba, a ta nie przewraca się ze śmiechu i nie każe mu wyjść? Wbrew pozorom, jest to sytuacja w pełni oczywista, w której tekst na podryw był po prostu wymówką do nawiązania rozmowy i czymś zupełnie nieistotnym, bo to kobieta wcześniej nawiązała już rozmowę, chociaż prowadzoną jeszcze bez słów.

Sposoby na nawiązanie rozmowy

Przedstawiona powyżej opcja jest dużo częstsza, niż się to zwłaszcza panom wydaje. Jeśli bowiem można podejść do kobiety, rzucić tekstem na podryw i w ten sposób zacząć znajomość, oznacza to po prostu, że to kobieta już wcześniej zapraszała mężczyznę w jakiś sposób. Najczęściej uśmiechami lub ukradkowymi spojrzeniami. To nie tekst na podryw zadziałał, ale wykorzystany został kredyt zaufania, którym kobieta postanowiła obdarzyć mężczyznę.

Stosowanie takiego tekstu oczywiście nie było dobrym pomysłem, ponieważ mężczyzna przez to stracił kilka punktów, ale w związku z tym, że to kobieta zaczynała, jest ona w stanie o tym zapomnieć. Lepiej będzie w przyszłości, jeśli inicjujący flirt mężczyzna spróbuje raczej wykorzystać coś w rodzaju krótkiego komentarza odnośnie jej uśmiechu lub innego gestu, który doprowadził do nawiązania rozmowy. W ten sposób wykaże się on spostrzegawczością, którą kobiety cenią.

Odniesienie do konkretnej sytuacji

Jeśli nie ma takiego zaproszenia i mężczyzna musi się realnie wysilić, by rozpocząć rozmowę, powinien raczej nawiązać do czegoś bardziej konkretnego. Może się odnieść do panującej atmosfery w lokalu i nawet zapytać, czy kobieta często go odwiedza. Tutaj naprawdę niewielkie znaczenie mają same słowa.

Liczy się raczej kwestia nawiązania kontaktu, rozpoczęcia interakcji, przełamania pierwszych lodów. Ważne jest, by takie kilka pierwszych słów miało jakiś sens i nie było kompletnym bełkotem. Powinno dać też kobiecie możliwość kontynuowania rozmowy. Nie da się ukryć, że potrzebne jest tutaj sporo inteligencji, trochę wyczucia i jak najwięcej praktyki. Wszystko to razem pozwoli nam się odpowiednio zachować bez robienia z siebie idioty.

 

admin

Dodaj komentarz