Kiedy nadchodzi czas na pierwszą prawdziwą randkę?

Kiedy nadchodzi czas na pierwszą prawdziwą randkę?

Można oczywiście stwierdzić, że pierwsza prawdziwa randka to każde spotkanie w Internecie, bo przecież randki internetowe to też randki. Wszyscy jednak doskonale wiemy, że zawiązywanie znajomości internetowych tak naprawdę ma na celu przeniesienie ich wcześniej lub później do świata realnego. Pytanie tylko, kiedy to wcześniej lub później powinno nastąpić?

Randki w trybie ekspresowym

Czasami randki Kraków to randki, które portal internetowy zorganizuje nam w trybie ekspresowym. Są nawet specjalne portale i aplikacje, których zadaniem jest zorganizowanie spotkania niemal natychmiast i można w nich wyszukiwać inne osoby w oparciu o to, w jakiej fizycznej odległości się od nas znajdują. Takie podejście jest  jednak mocno odradzane z dwóch ważnych powodów.

Po pierwsze, tego typu szybkie spotkania nie są zazwyczaj spotkaniami nastawionymi na stworzenie jakiejkolwiek znajomości o perspektywie dłuższej niż kilka godzin. Jeśli nam to odpowiada, można oczywiście poszukiwać osób o podobnym nastawieniu, ale w zdecydowanej większości przypadków, nawet jeśli się na to nie nastawiamy zbyt mocno, chcielibyśmy mieć kogoś, kto przynajmniej teoretycznie może być osobą na trochę dłużej.

Druga sprawa związana jest z naszym bezpieczeństwem. Czy idąc sobie spokojnie ulicą podchodzimy do drugiej osoby, bierzemy ją pod rękę i od razu ruszamy do jej mieszkania? Raczej nie, a tak właśnie to wygląda, kiedy w Internecie od razu umawiamy się na spotkanie.

Nie zwlekaj w nieskończoność ze spotkaniem

Ważne jest jednak też to, by przesadnie nie opóźniać prawdziwego spotkania. Tutaj też pojawiają się dwie kwestie.

Pierwsza z nich jest oczywista – jeśli będziemy za bardzo wybrzydzać, zestarzejemy się w samotności. Pierwsza randka w świecie realnym nie oznacza bowiem automatycznie, że zagrają nam marsz Mendelsona.

Długie czekanie na pierwsze spotkanie to też kłopot związany z tym, że nie widząc drugiej osoby i nie spotykając się z nią w warunkach realnych, bardzo dużo sobie opowiadamy. Poznajemy drugą osobę, ale duża część jej obrazu jest tak naprawdę naszym nie do końca prawdziwym wyobrażeniem.

Portal randkowy będzie nas przed tym bronił na wiele sposobów, chociażby przez ankiety i zdjęcia, ale randki internetowe zawsze pozostawiają margines dla naszej wyobraźni. Samo w sobie nie jest to niczym złym, ale przedłużona znajomość Internetowa sprawia, że korekty w naszej wizji wprowadzane w czasie pierwszego spotkania potrafią być bardzo duże i przez to rozczarowujące.

admin

Dodaj komentarz