Miłość przez Internet potrafi zaatakować niespodziewanie

Miłość przez Internet potrafi zaatakować niespodziewanie

Miłość niejedno ma imię. Każdy odczuwa ją trochę inaczej, a osoby które mają za sobą poważniejsze, chociaż niestety nieudane związki, dobrze wiedzą że każdy z nich był prawdziwy, ale zupełnie inny.

W tym miejscu można wygłosić szereg mądrości o tym, że związek tworzą dwie autonomiczne osoby i miłość powstaje na ich styku albo że miłość trzeba budować, jest wysiłkiem i świadomym postanowieniem o wyborze określonej drogi. To wszystko prawda.

W prawdziwym życiu jednak miłość lubi nas zaskakiwać i czasami szukając jej w sieci, odnajdziemy ją znacznie szybciej, niż się tego spodziewaliśmy.

Zakochani przed pierwszym wejrzeniem

Jedną z najpiękniejszych prawd o miłości, lub jak kto woli, jednym z największych mitów o niej jest to, że miłość rodzi się od pierwszego wejrzenia. Spoglądamy na drugą osobę i już wiemy, że spędzimy z nią resztę życia.

Taki scenariusz zwykle udziela się osobom młodym, ponieważ zanim zdążą przejść przez fazę zauroczenia, są już małżeństwem i potem tylko trzeba trzymać kciuki, by udało im się przejść na wyższy poziom związku. U osób starszych to tak nie działa, bo mają za sobą spory bagaż doświadczeń.

Ale czy na pewno? Każdy portal randkowy był już niejeden raz świadkiem sytuacji, w której kilka rozmów, tak zwanych randek online, w zupełności wystarczyło, by ktoś zakochał się w drugiej osobie po uszy.

Ostrożnie z uczuciami

Sytuacje takie są wbrew pozorom bardzo częste. Miłością nie da się ani sterować, ani nawet w jakikolwiek sposób zarządzać. Dlatego trzeba podchodzić do tego z wyczuciem zarówno wtedy, kiedy to nas miłość dopadła znacznie wcześniej, niż powinna, jak i wtedy, kiedy ledwie co poznana osoba zaczyna być w stosunku do nas bardzo wylewna i otwarta.

Portal randkowy tworzy pewne bariery, daje nam autonomię i bezpieczeństwo, sporo anonimowości, ale wcale nie chroni naszych uczuć. Dlatego jeśli decydujemy się na więcej spotkań z jedną osobą, umawiamy się z nią na kolejne randki, nie traktujemy nigdy naszej znajomości całkowicie przedmiotowo.

Nie zapominajmy o naszym bezpieczeństwie

Zdarza się, że nagle się zakochujemy i zdarza się, że zupełnie znienacka ktoś zakocha się w nas. Już nawet po kilku wirtualnych spotkaniach.

Zawsze trzeba jednak pamiętać o tym, że jeśli związek galopuje zdecydowanie za szybko, w grę może wchodzić coś zupełnie innego niż uczucie. A przynajmniej nie uczucie do nas, lecz na przykład uczucie do naszych pieniędzy bądź chęć zbliżenia seksualnego. Troska o uczucia innej osoby nie powinna zamykać nam oczu na potencjalne zagrożenia.

admin

Dodaj komentarz