Mowa ciała, czyli odbieranie sygnałów na randce

Mowa ciała, czyli odbieranie sygnałów na randce

W czasie randki możemy, a nawet musimy odbierać i wysyłać sygnały całym ciałem. Portal randkowy daje nam na tym polu niewiele miejsca, bo randka online ma charakter zdalny. W czasie spotkania musimy jednak zadbać o odpowiednią komunikację niewerbalną. Kontakt wzrokowy i mimika twarzy to kwestie raczej oczywiste w tym kontekście. Co jeszcze jest ważne?

Postura ma znaczenie

W świecie zwierząt, do którego należą też ludzie, ogromnie istotne jest ułożenie ciała, nasza postura. W ten sposób informujemy nasze otoczenie, czy jesteśmy nastawieni pozytywnie, czy negatywnie. Czy oczekujemy ataku, czy raczej chcemy otwartości. Mówi się nawet w psychologii o postawach otwartych i zamkniętych.

Wyprostowana sylwetka z wysoko podniesioną głową zaprasza. Skulenie się, skrzyżowanie rąk i nóg, odwrócenie się bokiem to wszystko mechanizmy, w wyniku których każdy rozmówca będzie się chciał podświadomie wycofać i będzie się czuł odrzucany. Pochylenie się w stronę drugiej osoby to znakomity sposób na zamanifestowanie skupienia się na niej.

Gestykulacja wiele mówi

Gestykulacja w dużej mierze zależy od kultury i charakteru danej osoby. Niektóre kultury “zabijają komary” w czasie każdej wypowiedzi. Inne zazwyczaj są sztywne. Sytuacje romantyczne rządzą się jednak swoimi prawami. Trzeba zwracać szczególnie uwagę na zachowania kobiety.

Jeśli często dotyka twarzy i włosów, jest to przejaw zainteresowania. Jeśli z kolei skupia się na innych przedmiotach, jest to przejaw frustracji i zniecierpliwienia. Nadmiernej gestykulacji powinni unikać zwłaszcza panowie, u których jest to często przejaw zdenerwowania.

Bezpośredni kontakt fizyczny

Panowie są coraz częściej kondycjonowani do unikania kontaktu fizycznego i jest to błąd. W czasie randki przesadne zachowywanie autonomicznej strefy wokół siebie i drugiej osoby jest po prostu niewskazane. Drobny kontakt fizyczny jest przejawem zainteresowania i pozytywnego nastawienia.

Takie podejście stosują przede wszystkim kobiety, które ukradkowo posuwają się coraz dalej. Ważne jest bardzo, by kontakt był odwzajemniany. Jeśli nie będzie tutaj reakcji, może to zostać odczytane jako bardzo zdecydowane odrzucenie drugiej osoby i wręcz jej upokorzenie, od którego nie będzie już żadnego odwrotu. Kontakt fizyczny należy oczywiście odpowiednio dawkować i nie rzucać się na drugą osobę od razu bez żadnych zahamowań, bo efekt może być odwrotny od zamierzonego.

admin

Dodaj komentarz