Po co nam randki?

Po co nam randki?

Randka to bardzo charakterystyczne spotkanie, które… No właśnie. Zazwyczaj nie zastanawiamy się nad istotą randki. Jest to coś oczywistego, czego jednak mimo wszystko nie definiujemy. I nie analizujemy. Ten stan rzeczy powoduje, że niejednokrotnie gubimy się na randkach i popełniamy błędy oraz nie realizujemy najważniejszego celu, jaki randki powinny realizować. Chodzi oczywiście o przyjemne spędzanie czasu.

Bawmy się dobrze w wybornym towarzystwie

Teoretycznie rzecz biorąc, randki mają na celu zbudowanie bliskiej znajomości, która zakończy się związkiem. W praktyce większość randek do tego nie doprowadzi, co nie oznacza, że były one porażkami. Wręcz przeciwnie, pozwalają nam one bowiem w przyjemny sposób poznawać nowe osoby i ekscytująco spędzać czas.

Pamiętajmy jednak, że podtekst związków jest tutaj zawsze obecny i nie tylko my mamy konkretne oczekiwania wobec randek. Jeśli wiemy, że nic z tego nie będzie, nie zwódźmy drugiej osoby, nie bawmy się jej uczuciami, nie obiecujemy czegoś, czego nigdy nie zaoferujemy.

Nie można oczywiście zakładać, że pierwsza randka zakończy się od razu oświadczynami, ale nie oznacza to, że z tyłu głowy tego typu plany zawsze gdzieś są, więc nawet odtrącenie musi być kulturalne i wyrozumiałe.

Przyjemny proces

Randkę warto jest traktować przede wszystkim jako proces, który sprawia, że my i druga osoba czujemy się dobrze. Pamiętajmy, że jeśli to my inicjujemy spotkanie, będzie ono oczywiście na zasadach partnerskich, ale powinniśmy się też poczuwać w pewnym sensie do roli gospodarza.

Musimy się postarać o to, by druga osoba dobrze się bawiła. Nie jesteśmy animatorami jej czasu wolnego, ale mamy swoje obowiązki.

Jeżeli chcemy aby randka się udała, trzeba mówić i słuchać, zawsze szczerze i otwarcie. Z otwartością nie należy przesadzać, ponieważ wiele tematów na początek znajomości nie jest optymalnych, a do tego przechwalanie się czy wymądrzanie nie jest dobrą drogą do sukcesu.

Nikt nie będzie się też dobrze czuł na przesłuchaniu, a plotkowanie na temat innych osób także bywa miernym rozwiązaniem na dłuższą metę. Na randce jesteśmy razem, więc słuchajmy się i poznawajmy nawzajem.

Gdzie i kiedy na randkę?

Otoczenie randki powinno być bezpieczne i przyjemne tak w odniesieniu do naszych zachowań, jak i do kwestii miejsca i czasu. Należy raczej unikać nocnych spotkań, a wieczór w romantycznej restauracji to niezawodna klasyka, która na pewno może być pokonana przez inne ciekawe opcje, ale jest bezpiecznym rozwiązaniem w każdej sytuacji.

admin

Dodaj komentarz