Portal randkowy i szczerość

Portal randkowy i szczerość

Konto w portalu randkowym jest z pewnością zupełnie czymś innym, niżeli tradycyjna znajomość w pracy, poznanie kogoś interesującego w pubie, czy przypadkowa znajomość za pośrednictwem wspólnych znajomych. Takie spotkania zwykle szybciej kończą się udaną znajomością bądź całkowitym zerwaniem nowego kontaktu. Dzieje się tak dlatego, że podczas spotkań w realu jesteśmy naturalnie szczerzy, niczego nie udajemy, a naszych rozmówców mamy jak na dłoni.

Szczerość i nieszczerość w sieci

W Internecie wszystko dzieje się na opak. Szybciej wyznajemy sobie miłość, marzymy o wspólnym spotkaniu a nawet kontakcie cielesnym, ale nigdy nie mamy pewności, czy osoba znajdująca się po drugiej stronie komputera jest z nami zupełnie szczera. Zresztą ze swojej strony też rzadko okazujemy bezwarunkową szczerość.

W Internecie nie wolno być bezgranicznie szczerym, albowiem można narazić się na poważne niebezpieczeństwo, mimo to warto zachować tak zwaną prawdziwość w rozmowie. Jeżeli z góry odejmiemy sobie wiek, zaprezentujemy wagowo jako bezbłędne modeli czy opiszemy swoje ciało w samych superlatywach, spotkanie w realu nigdy się nie dobędzie albo będzie wielką porażką. Jeżeli jednak wstawimy w profilu randkowym prawdziwe zdjęcie, przyznamy się do liczby lat i kilogramów, naszym profilem zainteresują się tylko osoby którym naprawdę się spodobamy.

Mniejsze i większe kłamstwa obu płci

Kłamią i kobiety i mężczyźni i co do tego nie mamy żadnych wątpliwości. Oni również uwielbiają odejmować sobie lata, opisywać siebie jako zadbane kaloryfery oraz podsyłać fotki mniej znanych modelów. Żadna z takich znajomości nie ma szans na przetrwanie, albowiem idąc na spotkanie w realu oczekujemy spotkania z ideałem kobiety bądź mężczyzny, a nie z osobą którą faktycznie poznaliśmy w sieci.

Tylko szczerość może zaprowadzić nas na dobrą drogę do związku i miłości. Portale randkowe łączą ludzi w trwałe związki, a nawet w małżeństwa, pod warunkiem że ich wspólna relacja od samego początku oparta jest na życzliwości i szczerości.

Jeżeli obawiamy się pierwszego spotkania, spróbujmy rozpocząć naszą bliższą znajomość od rozmowy telefonicznej. W głosie łatwiej wyczuć szczerość, a nasza intuicja z pewnością pomoże nam właściwie ocenić drugiego człowieka. Po takiej rozmowie łatwiej będzie Ci umówić się z nim na spotkanie, choć i tutaj należy zachować ostrożność. Na randkę w realu najlepiej umówić się na neutralnym gruncie, gdzie oboje będziecie czuć się swobodnie i pewnie. Spotkanie w miejscu publicznym to gwarancja bezpieczeństwa, w przypadku każdego spotkania z osobą nieznajomą.

admin

Dodaj komentarz