Randka w Krakowie inna niż wszystkie

Randka w Krakowie inna niż wszystkie

Randki w Krakowie to praktycznie samograje, bo gdzie się nie skręci, będzie albo pięknie, albo romantycznie, albo i pięknie, i romantycznie, co jest najczęściej spotykana w tym miejscu opcja. Co jednak zrobić, by nasze randki Kraków były też niesztampowe i naprawdę ciekawe? Mamy tutaj kilka interesujących propozycji dla każdego.

Zabłocie

Ta dość mało znana dzielnica Krakowa jest nietuzinkowym połączeniem historii i nowoczesności. Pojawiają się tu zabytki industrialne, takie jak fabryka Schindlera, ale jest tu też Muzeum Sztuki Nowoczesnej, które pokazuje nam odrobinę przyszłości estetyki.

Punkt widokowy na Balicach

Balice są znana mekką ornitologów, którzy uwielbiają zapuszczać się tu z lornetką i w dobrych butach. Znajduje się tutaj też interesujący punkt widokowy, na którym można podziwiać startujące i lądujące samoloty. Jest to naprawdę wielkie przeżycie.

Aleja Jerzego Waszyngtona

W Krakowie jest cała masa miejsc na romantyczne spacery, ale warto jest czasami wyrwać się od tych najpopularniejszych w miejsca trochę na uboczu, takie jak Aleja Jerzego Waszyngtona. Jest ona szczególnie ekscytująca jesienią, kiedy liście drzew zaczynają się mienić złotem i czerwienią.

Dach Akademii Muzycznej

Kraków to przede wszystkim piękne, zabytkowe centrum, które najlepiej podziwia się po prostu przebywając w nim. Warto jednak spróbować też przenieść się na poziom dachu. Taką możliwość daje nam Akademia Muzyczna, a konkretnie jeden z jej budynków przy ulicy św. Tomasza. Na jego szczycie znajduje się niewielka kawiarnia z otwartym tarasem, który pozwala nam wypić kawę spoglądając na wierzchołki okolicznych domów. Taka panorama na pewno uczyni rankę niezapomnianą.

Zamek w Przegorzałach

Na długiej liście wyjątkowo romantycznych miejsc w Krakowie warto znaleźć miejsce dla restauracji U Ziyada. Jej egzotyczna nazwa nie powinna wprowadzać w błąd. Lokal znajduje się bowiem w odrestaurowanym zamku w Przegorzałach, który swoje kamienne mury skierowane ma w taki sposób, że można podziwiać równocześnie panoramę Wisły, Tatry i położony na Bielanach Klasztor Ojców Kamedułów.

Bagry – zalew ze zjawiskową przyrodą

Chociaż nie są raczej pomysłem na pierwszą czy drugą randkę, położone trochę na uboczu Bagry warto rozważyć w momencie, kiedy związek już zaczyna przyspieszać. Bagry są niewielkim zalewem ze zjawiskową przyrodą i łódkami do wynajęcia. Nawet jeśli nie posiadamy patentu sternika, spacer po okwieconych brzegach jest wprost wymarzonym miejscem dla szczerych wyznań.

admin

Dodaj komentarz