Randki internetowe i możliwość znalezienia miłości

Randki internetowe i możliwość znalezienia miłości

Poszukiwanie drugiej połówki na resztę życia lub po prostu przeżywanie życia w sposób pełny, w otoczeniu różnych osób, to dwie podstawowe motywacje, w związku z którymi kierujemy nasze kroki w stronę portali randkowych. Na portalu randkowym czekają na nas randki internetowe z osobami, które pewnie byłyby dla nas niedostępne poza siecią.

Często z tak prozaicznych powodów jak to, że mieszkamy obok siebie, ale chodzimy w te same miejsca innymi trasami, ale często też dlatego, że w tak zwanym realu nie za bardzo wychodzi nam poznawanie innych osób i budowanie z nimi trwałych relacji. Nie należy jednak traktować portali randkowych jako ucieczki od „realu”.

Rozbudowa naszej charyzmy

Niezależnie od tego, czy poszukujemy miłości na portalu randkowym, czy nasze kroki kierujemy przede wszystkim do pubów lub w podobne miejsca rozrywki, najważniejszą cechą pozwalającą na przyciąganie do siebie osób płci przeciwnej i budowanie relacji z nimi jest charyzma.

Charyzma to cecha, której zdefiniowanie w sposób zadowalający nam jak na razie umyka, ale wszyscy podświadomie rozumiemy, że jest to zbiór cech sprawiających, że dla innych osób jesteśmy interesujący. Żeby uniknąć skomplikowanej logiki, należy doprecyzować: jest to sposób przedstawiana naszych cech innym osobom.

W Internecie jest łatwiej

Wielką blokadą dla charyzmy jest nieśmiałość i nerwowość związana z naszymi niedoskonałościami. Brakuje nam pewności siebie i boimy się tak naprawdę wyjść do ludzi. Na portalu randkowym nie widzimy oceniającego wzroku otoczenia i w razie wpadki, możemy się szybciej wycofać.

Jest to zaleta, ale również pułapka, ponieważ bardzo łatwo jest zrezygnować z przenoszenia znajomości do świata realnego. Nie można tego robić, a najlepszym antidotum na to jest traktowanie portalu randkowego jako tylko jeden z mechanizmów, które służą nam do poznawania ciekawych osób.

Jeśli oprócz aktywności na portalach randkowych, świadomie jeszcze staramy się rozwijać swoje umiejętności interpersonalne na innych polach, będziemy potem odnosili zdecydowanie większe sukcesy także w Internecie.

I co bardzo ważne, w czasie randek internetowych będziemy mieli mniejsze skłonności do popuszczania wodzy fantazji, co jest niestety cechą wszystkich z nas, ale zazwyczaj bardziej charakteryzuje osoby nieśmiałe, którym brakuje pewności siebie.

admin

Dodaj komentarz