Słuchaj i mów

Słuchaj i mów

Często portale randkowe są chwalone przez osoby, które dzięki nim zbudowały związki, za to że są miejscami, gdzie komunikacja jest podstawą każdej nowej znajomości i czymś w zasadzie nieodzownym. Dzieje się tak dlatego, że randka online siłą rzeczy musi odbywać się poprzez rozmowę i chociaż można sobie po prostu w nieskończoność słodzić, tego typu kontakty zwykle nie kończą się niczym konkretnym.

Zwłaszcza jeśli randkowy portal internetowy oferuje mechanizmy dopasowania partnerskiego i pozwala nam na poznawanie ludzi podobnych do nas, rozmowa z nimi od początku się układa i komunikowanie przychodzi nam zupełnie naturalnie. Jest ono kluczem do sukcesu długoterminowego, ale jego dobre zastosowanie wymaga przestrzegania dwóch zasad.

Odbieramy i wysyłamy komunikaty

Związek musi się opierać na komunikacji. Ta podstawowa zasada jest zwykle wygłaszana w przerwach pomiędzy stwierdzeniami, że mężczyzna powinien się domyślić, co takiego zrobił nie tak. Jest to oczywiście przywoływane jako żart, ale niesamowicie wręcz życiowy żart.

W naszej komunikacji bardzo rzadko staramy się bowiem realnie przedstawić to, w czym jest problem i z czym się nie godzimy, a zamiast tego wolimy wykrzyczeć, jak bardzo jesteśmy źli, zranieni czy jak strasznie w danej chwili nie lubimy drugiej osoby. Z kolei bardziej lub mniej konstruktywne wypowiedzi z drugiej strony traktujemy tylko jak odbitą piłeczkę i nie możemy się doczekać, kiedy przyjdzie czas na naszą zagrywkę.

Nie używamy złych słów

Druga żelazna zasada to zasada wynikająca z istoty związku. Musi on polegać na wzajemnym wsparciu, dla którego warunkiem koniecznym jest odsłonięcie się. Nikt nie jest w stanie tak zranić drugiego człowieka, jak jego partner, powiernik wszelkich lęków, sekretów i życiowych niepowodzeń. Kiedy taka osoba zdecyduje się na wytoczenie najcięższych dział i trafienie w najczulszy punkt, może to być naprawdę raniące.

Jeśli ktoś się faktycznie zdecyduje na zrobienie czegoś takiego, konsekwencje dla związku mogą być opłakane. Z jego ostatecznym zakończeniem lub przynajmniej poważnym osłabieniem na długi czas. Dlatego warto sobie samodzielnie przygotować księgę spraw zakazanych, które nie mogą być podnoszone w nawet najgorętszych dyskusjach, ponieważ jest to działanie porównywalne tylko ze zdradą fizyczną, a często nawet od niej gorsze. Osoba, która kocha, nie ma prawa tego robić.

admin

Dodaj komentarz