Szukanie “igły w stogu siana” ma sens

Szukanie “igły w stogu siana” ma sens

Zazwyczaj osoby opisujące portale randkowe i swoje doświadczenia z nimi rozpływają się nad tym, jak wielka liczba ludzi tam przebywa cały czas, jak wspaniale tętnią one życiem i nawet jeśli mają to być polskie randki za granicą, nigdy nie brakuje osób, z którymi moglibyśmy się na nie wybrać.

W przypadku polskich randek za granicą faktycznie nie musimy się martwić, że nie będzie kandydatek czy kandydatów, ale w przypadku randek w Krakowie czy randek w innym wielkim mieście zderzamy się z klasyczną klęską urodzaju. Przecież to szukanie “igły w stogu siana”!

Wystarczy dobry magnes

Zacznijmy od tego, że szukanie “igły w stogu siana” to wyjątkowo śmieszny sposób na wyrażenie niemożliwości. W końcu każda chociaż trochę rozgarnięta osoba dobrze wie, że wystarczy tylko dobry magnes i igła ze stogu siana sama poszybuje nam do rąk, bez żadnego wysiłku. Randki Kraków to oczywiście zjawiska o ograniczonej reakcji na siły magnetyczne, więc tutaj nam magnes nie pomoże. Trzeba jednak zmienić mądrość ludową, o którą opieramy nasze poszukiwania. Trafniej będzie powiedzieć, że w morzu jest mnóstwo ryb.

Portal z wędkami

Poszukiwanie tej jedynej osoby to raczej wymysł popkultury niż jakichkolwiek realiów prawdziwego świata. Gdyby każda osoba miała swoją drugą połówkę, którą musiała odnaleźć we wszechświecie, większość Polaków miałaby żony Chinki lub Hinduski, bo niemal połowa kobiet pochodzi z tych dwóch krajów, więc rachunek prawdopodobieństwa jest nad wyraz prosty. A jednak nie żenimy się z Chinkami. Przynajmniej nie tak często.

Poszukiwanie miłości jest tak naprawdę pracą nad sobą i nad miłością. Miłość trzeba pielęgnować, a związek trzeba zbudować. Jest to praca dla dwojga, więc trzeba sobie znaleźć osobę, która też będzie chciała włożyć wysiłek w to, by budować z nami związek.

Rola portalu randkowego

Prawdziwą rolą portalu internetowego o charakterze randkowym jest nie to, by znaleźć nam miłość i przynieść ją na tacy. Od takiego portalu powinniśmy tylko oczekiwać znalezienia dla nas osoby, która będzie na tyle interesująca i z nami kompatybilna, że warto będzie z nią razem rozmawiać, poznawać się, a to wszystko w celu zawarcia związku.

Pod tym względem portale randkowe sprawdzają się zaskakująco dobrze i wcale nie mamy w nich do czynienia z przysłowiową klęską urodzaju, ponieważ tak duża ilość osób pozwala nam bez żadnego problemu zawężać nasze kryteria poszukiwania. Im większe pole wyboru, tym łatwiej znaleźć kogoś, w kogo ostatecznie zainwestujemy nasz czas.

admin

Dodaj komentarz