Zadziwiające fakty o randkach

Zadziwiające fakty o randkach

Randki online weszły już na stałe do kanonu randek. Są tak samo normalne jak randki w kinie czy w restauracji i nawet zazwyczaj nie wydzielamy ich do osobnej grupy. Randka, jaką oferuje nam portal randkowy, to randka normalna.

Użycie słowa „normalny” w tym kontekście jest jednak bardzo ryzykowne. Okazuje się bowiem, że randki rządzą się swoimi prawami. I to w stopniu wręcz zadziwiającym.

Różnego rodzaju ośrodki badawcze, w tym same portale randkowe, analizują zachowania osób na randkach, by dowiedzieć się czegoś o związkach i w przypadku portali, zaoferować lepszą usługę. Ich wnioski są naprawdę interesujące.

Co liczby mówią o randkach?

Randki można ciekawie przedstawić w liczbach. Oto kilka ciekawostek odnoszących się do naszych zwyczajów randkowych:

  1. Zachowania charakterystyczne dla stanu zakochania się mogą pojawiać się u panów już po 3 randkach. U pań potrzeba średnio 14 spotkań, by można było mówić o miłości.
  2. Na randki wybieramy się w bardzo różnych celach, ale zwykle nie czekamy z niczym za długo. Pierwszy pocałunek ma zazwyczaj miejsce na randce numer 2.
  3. Znajomości internetowe są początkowo nieformalne i zakłada się, że rozmawianie w tym czasie z innymi osobami jest jak najbardziej w porządku. Po którym spotkaniu znajomość przeradza się w związek? Najczęściej po 6. lub po 7.
  4. Ile potrzeba czasu by stwierdzić, że druga osoba jest dla nas z wyglądu atrakcyjna? Jedynie 3 sekundy.
  5. Przekazanie kluczy do własnego mieszkania to poważny krok. Większość par decyduje się na to po 12-13 spotkaniach.
  6. Najwyższą szanse na związek małżeński mają osoby, które poznały się i nawiązały romantyczną relację w pracy. Szansa na wspólne życie to aż 40%.
  7. Sprawdzanie partnerów w sieci staje się powoli standardem. Rezygnacja ze spotkania na podstawie znalezionych informacji także. Przyznało się do tego 48% zapytanych kobiet i 38% mężczyzn.
  8. Zdenerwowanie i stres na pierwszej randce to norma. Do poważnego stresu w czasie spotkania przyznaje się 40% mężczyzn.
  9. Profile fikcyjne na portalach randkowych to plaga, ale wcale nie aż tak wielka. Tylko 10% wszystkich kont uznaje się za fałszywe.
  10. Kiedy najlepiej trafić do łóżka? Panie uważają, że między 2 a 3 miesiącem znajomości. Panowie woleliby już na 3 randce. W praktyce najczęściej pierwsze zbliżenie ma miejsce pomiędzy 4 i 6 randką. Dane nie uwzględniają portali nastawionych na jednorazowe spotkania.

admin

Dodaj komentarz